Новини

Байерн Мюнхен и Зенит си размениха местата след луд мач

Публикувана от sportal.bg в Спорт
Дата: 2021-01-13 22:57:00, видяна 59 пъти

Зенит Санкт Петербург отстъпи четвъртата си позиция в Евролигата на Байерн Мюнхен, след като претърпя поражение като гост именно от немския тим с 80:82 (19:13, 21:19, 16:24, 24:26) в мач от 19-ия кръг на турнира.

Двата отбора се гонеха в резултата през цялото време, но истинската интрига започна 4:33 мин. преди края на третата част, когато домакините от Байерн се добраха до равенство (45:45), а само няколко секунди след това и поведоха с 47:46 след кош на Джейлън Рейнълдс. Матеуш Понитка обаче върна преднината на Зенит с точна стрелба от далечно разстояние (53:51).

След поредица от равенства и обрати Байерн успя да се измъкне за победа №12 в актива си. Загубата пък е шеста за Зенит.

Най-резултатен за Байерн беше Уейд Болдуин със 17 точки, по 15 добавиха Джейлън Рейнълдс и Владимир Лучич.

За Зенит Артурас Гудайтис наниза 22 точки, а Кевин Пангос добави 17.