Новини

Сензация! Байерн е аут от Купата на Германия!

Публикувана от sportal.bg в Спорт
Дата: 2021-01-14 00:28:00, видяна 195 пъти

Носителят на трофея Байерн (Мюнхен) отпадна още на 1/16-финала за Купата на Германия. Баварският гранд бе елиминиран от втородивизионния Холщайн (Кийл) след изпълнение на дузпи. В редавната време двата тима не узлъчиха победител и направиха 2:2. Домакините обаче изравниха късно в добавеното време на мача. Серж Гнабри откри резултата за баварците в 14-ата минута, но Фин Бартелс изравни в 37-ата. Льорой Сане отново изведе мюнхенци напред в 48-ата минута, но в 5-ата минута на добавеното време Хауке Вал вкара за 2:2 и прати мача в продължения. Там голове не паднаха, а при дузпите домакините бяха безгрешни и реализираха всичките си изстрели, докато Марк Рока пропусна 6-ата дузпа за Байерн и това се оказа решаващо.