Новини

Атлетик удари Фаб Файв след невероятна драма (видео)

Публикувана от sportal.bg в Спорт
Дата: 2021-03-05 22:58:00, видяна 41 пъти

Атлетик записа четвърта победа от началото на сезона в западния регион на ББЛ А група, налагайки се със 70:69 над Фаб Файв в столичната зала „Сейнт Джордж“.

След успеха Атлетик се отлепи от дъното във временното класиране, като вече е с баланс 4-15. Фаб Файв остава пети с 10-8, но и с мач повече от шестия Енигма Фойерверк.

Баскетболистите на Константин Касъров взеха инициативата в началото на мача и за няколко минути игра дръпнаха с 8 точки разлика, но след първата част съперникът им я намали само на 1 – 16:17. Фаб Файв поведе за първи път в началото на втория период. Последваха няколко размени на водачеството, а на почивката резултатът отново беше равен (39:39).

След паузата играчите в черно поддържаха преднина от няколко точки, а последната четвърт започна при 61:56 в тяхна полза. Точна стрелба от далечно разстояние на Атлетик даде старт на решителната част, но след нея близо четири минути никой не успяваше да се разпише. Малко след това „червените“ стигнаха до пълен обрат (65:63), а минута по-късно треньорът на съперника им беше дисквалифициран.

Играта продължи кош за кош, а 6 секунди преди сирената при точка аванс за Атлетик, Фаб Файв получи правото да изпълни два наказателни удара. Игралият много силно в мача Мартин Горунов обаче този път се пропука и изпусна и двата, а Радослав Йорданов  вкара два фаула за 70:67 при оставащи близо 2 секунди. Фаб Файв опита да прати мача в продължение, но в крайна сметка успя да стопи разликата само на точка.

Прекаралият 40 минути на паркета Радослав Йорданов бе най-резултатен за успеха с 33 точки, като овладя и 7 борби. Рикардо Масафра се отчете с 12 точки и 9 борби.

За Фаб Файв по 22 точки отбелязаха Мартин Горунов, който и с 10 борби в сметката си приключи с дабъл-дабъл и Камен Атанасов (7 борби), а Павел Теофилов се отчете с 15 точки и 9 борби.