Новини

Фантастичен Бербатов спаси Манчестър Юнайтед

Публикувана от sportal.bg в Спорт
Дата: 2008-12-26 16:37:00, видяна 2952 пъти

Фантастично включване като резерва на българския нападател Димитър Бербатов и негов страхотен пробив и пас към Карлос Тевес в 83-ата минута спасиха английския шампион Манчестър Юнайтед от нулево реми и загуба на точки при гостуването на Стоук Сити на "Боксинг дей". Капитанът на България бе включен в игра от сър Алекс Фъргюсън в 64-ата минута на мястото на Джон О'Шей и се отблагодари на мениджъра си за доверието, което му оказа двайсетина минути след това. Той получи топката от Уейн Рууни, преодоля с мигновено движение капитана на Стоук Абдулай Файе и центрира към Тевес, който от упор разстреля Томи Сьоренсен за единственото попадение в мача.

Сериозна роля за успеха на "червените дяволи" изигра и глупавата постъпка на левия бек на домакините Уилкинсън, който в 62-ата минута безразсъдно фаулира в гръб Кристияно Роналдо, с когото имаха закачка от началото на мача и реферът Крис Фой не се поколеба да го изгони от игра. С човек по-малко Стоук, които преди това имаха добри положения за гол, "паркираха автобуса" пред вратата на Сьоренсен. Техният план обаче не издържа, след като в 82-ата минута масираният натиск на гостите даде резултат и те стигнаха до откриване на резултата.

Преди мача неприятна травма извади от игра Рио Фърдинанд, който минути преди срещата трябваше да бъде заменян от Джони Еванс. В негово отсъствие отбраната на Ман Юнайтед позволи на съперника да стигне до 1-2 положения за гол пред Ван дер Сар, който обаче спаси вратата си при заучено положение и след шут на Рикардо Фулър. Ямайският нападател и преди почивката можеше да вкара, но тогава прати топката над вратата от малкото наказателно поле.

СТОУК СИТИ - МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД 0:1 (0:0)
0:1 - Тевес (83)
СТОУК: Сьоренсен, Уилкинсън, Аб. Файе, Шоукрос, Хигинботъм, Делап (74-Дейвис), Уилън, Ам. Файе (88-Олофинджана), Пю, Кресуел (88-Перикар), Фулър
МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД: Ван дер Сар, Невил, Еванс, Видич, O'Шей (64-Бербатов), Роналдо, Скоулс (92-Карик), Флетчър, Гигс, Рууни, Тевес
ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Кресуел, Уилкинсън, Фулър, Уилън (Стоук); Еванс, Невил (Манчестър Юнайтед)
ЧЕРВЕН КАРТОН: Уилкинсън (Стоук)
СЪДИЯ: Крис Фой
СТАДИОН: "Британия"