Новини

Челси на върха след лесна победа над УБА

Публикувана от sportal.bg в Спорт
Дата: 2008-12-26 16:56:00, видяна 3095 пъти

Челси оглави временното класиране във Висшата лига след успех с 2:0 срещу Уест Бромич на "Стамфорд Бридж". "Сините" обаче може да се върнат на второто място, ако Ливърпул спечели срещу Болтън по-късно днес. Отборът на Луиш Фелипе Сколари стигна до първа победа в първенството след две поредни равенства. Головете за лондончани отбелязаха Дидие Дрогба и Франк Лампард. Челси спечели за осми пореден път срещу УБА във Висшата лига, а съперникът им записа седма поредна загуба като гост.

"Сините", които бяха без наказания си капитан Джон Тери, заложиха на атака с двама нападатели в лицето на Никола Анелка и Дидие Дрогба. Срещата започна отлично за домакините, които откриха резултата още в третата минута. Дрогба се възползва от центриране на Джо Коул и с глава прати топката в мрежата. След ранното попадение Челси заигра спокойно, като контролираше напълно събитията на терена. Лондончани организираха отлични атаки, но пропуски ги лишиха от по-голяма преднина. В 20-ата минута Лампард пропусна да удвои аванса на тима на Сколари, а в 36-ата минута Ашли Коул не се възползва от прекрасна възможност, като Скот Карсън се намеси блестящо. В самия край на първото полувреме пробив на Ашли Коул в наказателното поле предизвика разбъркване, топката попадна в Лампард и той технично я прати в мрежата.

През второто полувреме Челси продължи да доминира, но остяваше малко повече пространства на съперника и УБА организира няколко добри атаки, които обаче не доведоха до попадение. Малко след почивката Корен опита късмета си, но топката мина над вратата. Дидие Дрогба на няколко пъти пропусна идеални шансове да отбележи втория си гол в мача, но отлични изяви на Карсън му попречиха. Анелка, Алекс и Лампард също се разминаха с попадение през втората част.

ЧЕЛСИ - УЕСТ БРОМИЧ 2:0
1:0 - Дрогба (3)
2:0 - Лампард (45)

ЧЕЛСИ: Чех, Босингва (46 - Босингва), Иванович, Алекс, А. Коул, Балак, Микел, Лампард, Дж. Коул (79 - Деко), Анелка (66 - Малуда), Дрогба

УБА: Карсън, Цюверлоон, Мейте (27 - Барнет), Олсон, Робинсън, Морисън, Корен, Грийнинг, Ким (69 - Беднар), Брънт, Бийти (60 - Мур)

Стадион "Стамфорд Бридж" - 43 417 зрители

Главен съдия: Роб Стайлс
Жълт картон: Балак (Челси)

Сподели:
Етикети: Челси, върха, лесна

Анонимни потребители не могат да коментират. Влез или се регистрирай.

Невероятно! Александра Начева...

Невероятно! Александра Начева е на върха на света в тройния скок със... преди 12ч. 46мин.
Александра Начева стана световна шампионка в тройния скок от шампионата на планетата до... още»
40-годишен с титла на "Уимбълдън" Роналдо можел да се озове в Наполи Мъри подкара Левски заради Роман... ЦСКА-София се разминава с играч на...