Новини

Германия на крачка от финалите на Световната лига в София

Публикувана от sportal.bg в Спорт
Дата: 2012-06-24 19:58:00, видяна 162 пъти

Волейболистите на Германия са само на една крачка от историческо класиране за участие във финалите на Световната лига в София (4 - 6 юли). Възпитаниците на Витал Хайнен днес победиха България с 3:1 на турнира в Гимараеш и вече имат в актива си 22 точки с 6 повече от България (16 точки) и с 9 повече от Аржентина (13 точки), която обаче днес играе с аутсайдера Португалия.

Така на практика, за да се класират за участие на финалите в София германците се нуждаят само от една победа на 4-ия турнир в София в предварителна Група D (29 юни - 1 юли) и ще бъдат недостижими на върха на класирането. България вече си е осигурила участие на финалите като домакин на турнира. Другият тим, който вече се класира за финалите е Полша, който спечели първото място в Група В.

ГАЛЕРИЯ от мача БЪЛГАРИЯ - ГЕРМАНИЯ 3:1 - ТУК!!!