Новини

Олимпийският шампион САЩ близо до финалите в София

Публикувана от sportal.bg в Спорт
Дата: 2012-06-25 07:15:00, видяна 96 пъти

Настоящият олимпийски шампион по волейболен шампион САЩ е близо до класиране за финалите на Световната лига в София (4-8 юли). Американците биха категорично домакините от Република Корея с 3:0 (25:20, 25:18, 25:18) в последната си среща от третия турнир в Група "С", игран вчера пред близо 5000 зрители в зала "Йеомжу Джимнезиум" в Гвангжу.

Така олимпийските шампиони останаха начело във временното класиране в групата с 20 точки след 7 победи и 2 загуби. Втори е отборът на Франция със 17 точки след 6 успеха и 3 поражения, който в последния си мач би резервите на европейския вицешампион Италия също с 3:0 гейма, който пък е 3-ти с 11 точки след 4 победи и 5 загуби. Корейците продължават да са на последното 4-то място с 6 точки след 1 победа и 8 загуби. Последният турнир в Група "С" е този уикенд в Далас (САЩ).

Корейците бяха напълно равностойни на САЩ в началото на първия гейм, като янките имаха само точка преднина при 17:16, когато последва блокада на Дейвид Лий. Това като че ли пречупи домакините и американците взеха спокойно гейма с 25:20. Янките заиграха още по-добре на сервис и блокада през втората част и благодарение на силните атаки на Клейтън Стенли и Матю Андерсън дръпнаха сериозно в резултата. Република Корея се опита да се върне в гейма чрез бомбините атаки на Кван-Ин Йеон и Чул-Ву Парк, но САЩ го затвори без проблеми при 25:18 в своя полза. Третата и последна част се разви по подобен сценарий. Американският разпределител Донълд Съксо подаваше много добри топки на нападателите си и олимпийските шампиони спокойно спечелиха гейма с убедителното 25:18, а с това и мача с 3:0.

Матю Андерсън (1 блок, 3 аса, 50% ефективност в атака и 56% перфектно посрещане) и Уилям Приди (2 блока, 1 ас, 50% ефективност в атака и 69% перфектно посрещане) станаха най-резултатни за американския тим съответно с 13 и 12 точки. За корейците Чул-Ву Парк (1 блок и 41% ефективност в атака) и Кван-Ин Йеон (57% ефективност в атака и 30% перфектно посрещане) също реализира съответно 13 и 12 точки, но техните усилия се оказаха недостатъчни.

РЕПУБЛИКА КОРЕЯ - САЩ 0:3 (20:25, 18:25, 18:25)
РЕПУБЛИКА КОРЕЯ: Кван-Ин Йеон 12, Ън-Мин Квон 2, Сун-Кю Ли 1, Чул-Ву Парк 13, Хон-Сук Чой 6, Кън-Мин Ха 3 - О-Хюн Йео-либеро (Кан-Джу Ли, Мин-Хо Чой 1, Сун-Су Хан, Йеон-Хван Ким 2, Мюн-Джюн Сон 2)
Старши-треньор: Ки-Вон Парк
САЩ: Матю Андерсън 13, Дейвид Лий 6, Донълд Съксо 3, Уилям Приди 12, Ръсел Холмс 8, Клейтън Стенли 9 - Ричърд Ламбърн-либеро (Пол Лотмън 2, Дейвид МакКинзи, Гейбриъл Гарднър 2)
Старши-треньор: Джон Спероу.