Новини

Аржентина даде гейм на Португалия в Гимараеш

Публикувана от sportal.bg в Спорт
Дата: 2012-06-25 09:10:00, видяна 79 пъти

Волейболистите от националния отбор на Аржентина постигнаха 5-та победа в тазгодишната Световна лига. "Гаучосите" надиграха домакините от Португалия с 3:1 (25:18, 18:25, 26:24, 25:21) в последния мач от третия турнир в Група "D", в която е и България, игран снощи пред около 1000 зрители в зала "Мултиусош де Гимараеш" в Гимараеш.

Така аржентинците останаха 3-ти във временното класиране с 16 точки след 5 победи и 4 загуби и с минимални шансове за класиране на финалите на Лигата в София. Португалия пък, е на последното 4-то място без спечелена точка и без победа до сега. Последният 4-ти турнир в Група "D" е от петък до неделя тази седмица в зала "Арена Армеец" в столицата.

Волейболистите на Аржентина започнаха много добре и бързо поведоха с 8:4 и 10:4. Домакините се опитаха да се върнат в гейма, но аржентинците продължиха със силната си игра, увеличиха преднината си и спокойно спечелиха гейма с 25:18. Втората част тръгна равностойно, след което момчетата на Флавио Гулинели дръпнаха с 8:5 до първото техническо прекъсване. "Гаучосите" постепенно намалиха изоставането си от 5:10 до 8:10, което накара Гулинели да вземе тайм-аут. Това даде резултат и Португалия си върна преднината при 13:8 и 16:11 съответно след блокада и ас на Руи Сантош. Последваха два блока на португалеца Марсел Жил и 18:11, след което иберийците без проблеми затвориха гейма при 25:18 в своя полза.

В началото на третия гейм Португалия успя да поведе с 4:1 след серия от силни сервиси на Руи Сантош и блокада на Марсел Жил, което принуди аржентинският наставник в този турнир Хосе Мануел Бариал да поиска тайм-аут. Това имаше ефект и Аржентина обърна до 8:7 в своя полза. Постепенно португалците си върнаха преднината при 16:12 след нова блокада на Жил последвана от блок и контраатака на Алешандре Ферейра. Резултатът стана 18:12 след нови два успешни блока на Алешандре Ферейра, но въпреки това южноамериканците направиха страхотен обрат и измъкнаха трудно гейма с 26:24. Четвъртата част започна напълно равностойно и първата техническа пауза дойде при 8:7 за Португалия след единична блокада на капитана Флавио Крус. Двата тима продължиха равностойно до 15:15, след което с повече спокойствие в играта си Аржентина дръпна с 22:21 и спечели гейма с 25:21, а с това и мача с 3:1.

Влезлият като резерва в третия гейм Кристиан Поглажен стана най-полезен за аржентинския тим с 14 точки (2 аса и 46% ефективност в атака), а Иван Кастелани се отчете с 12 точки (1 блок, 3 аса и 28% ефективност в атака) за успеха. За португалците Алешандре Ферейра (6 блока, 1 ас, 42% ефективност в атака и 38% перфектно посрещане) и Валдир Секейра (1 блок и 39% ефективност в атака) реализираха съответно 15 и 14 точки.

АРЖЕНТИНА - ПОРТУГАЛИЯ 3:1 (25:18, 18:25, 26:24, 25:21)
АРЖЕНТИНА: Габриел Аройо 9, Иван Кастелани 12, Николас Уриарте 4, Мариано Хустиниано 8, Николас Бруно 4, Максимилиано Гауна 9 - Факундо Сантучи-либеро (Максимилиано Кавана 1, Пабло Бенголеа 1, Кристиан Поглажен 14, Федерико Мартина)
Старши-треньор: Хуан Мануел Бариал
ПОРТУГАЛИЯ: Марсел Жил 5, Алешандре Ферейра 15, Тиаго Виолаш 3, Валдир Секейра 14, Флавио Крус 12, Руи Сантош 11 - Жоао Коельо-либеро (Марко Ферейра 1, Мигел Родригеш, Карлош Фидалго 1, Филипе Пинто 1)
Старши-треньор: Флавио Гулинели.