Новини

Феновете оплюха Горетцка с всички сили и мачът остана на заден план (видео)

Публикувана от sportal.bg в Спорт
Дата: 2018-01-21 21:26:00, видяна 136 пъти

Феновете на Шалке 04 показаха колко са ядосани на Леон Горетцка за решението му да премине в Байерн (Мюнхен) като свободен агент. По време на двубоя с Хановер 96 те не спряха да го освиркват, като самият мач като че ли остана на заден план. Крайният резултат е 1:1, с което “миньорите” се изравниха по точки с още три състава, което пък е най-добрата новина за баварците, които след този 19-и кръг са напред с 16 пункта аванс.

Горетцка започна като титуляр и трябваше да чуе доста нецензурни скандирания. По трибуните бяха опънати плакати, в които се казваше, че той не струва нищо и че е предал приятелите си от Шалке. Името му беше освирквано още при обявяването на съставите, а после това продължи и при всяко негово докосване на топката.

Германският национал обаче беше в основата на гола за 1:0, който беше реализиран от новото попълнение Марко Пяца в 16-ата минута. Тогава Горетцка спря нападение на съперника - по-скоро с нарушение - и така помогна за последвалата атака.

Играчите на Хановер 96 обаче далеч не заслужаваха да губят и в повечето етапи от срещата надиграваха своя съперник. В 27-ата минута Феликс Клаус нацели гредата.

През второто полувреме игровото предимство на гостите продължи, но те стигнаха до заслуженото изравняване чак в 86-ата минута, когато пак се разписа Никлас Фюлкруг.

Горетцка беше заменен в 63-ата минута, след като видимо беше разсеян от всичко случващото се покрай него тези дни.

Още по-малко пък на терена се задържа Марко Пяца, за когото това беше дебют като титуляр. Преотстъпеният от Ювентус хърватин игра до 56-ата минута като централен нападател.