Новини

Локо (Пд) - Верея 2:0, заралии с човек по-малко (видео)

Публикувана от sportal.bg в Спорт
Дата: 2018-08-10 21:03:00, видяна 112 пъти

Отборите на Локомотив (Пловдив) и Верея (Стара Загора) играят при резултат 2:0 във втория двубой от IV кръг в Първа професионална лига. Резултата откри Абделхаким Буна, който се разписа в 16-ата минута след мълниеносна контраатака отляво. Четвърт час по-късно Парвизджон Умарбаев реализира директно от пряк свободен удар след нарушение на Иво Иванов, за което капитанът на заралии получи червен картон.

Срещата на стадиона в пловдивския парк “Лаута” започна със засилен домакински натиск. Футболистите на Бруно Акрапович диктуваха събитията на терена, като гостите от Стара Загора се опитваха с по-твърди влизания да рушат атаките им още в зародиш. Неслучайно, още преди да е изтекъл първият четвърт час игра, двама от играчите на Иван Колев в центъра на терена бяха декорирани в жълто.

Верея се бранеше компактно отзад, като рядко поглеждаше към вратата на Мартин Луков. При един опит на “сините” да се доближат до наказателното му поле, топката им бе отнета и бързо пусната вляво към Абделхаким Буна. Чернокожият нападател я пое добре, напредна, навлезе в наказателното поле и технично прехвърли излезлия да го пресрещне Георги Георгиев за 1:0.

Четвърт час по-късно едно от новите попълнения на “Лаута” - Вилим Посинкович, се измъкна зад защитата на старозагорци и на метър-два пред наказателното поле бе посечен отзад от капитана им Иво Иванов. За деянието си опитният защитник веднага бе пратен под душовете, а ситуацията за Верея стана плачевна, след като Парвизджон Умарбаев покачи на 2:0 с прекрасно изпълнене пряк свободен удар.