Новини

Лил влезе в темпото на ПСЖ (видео)

Публикувана от sportal.bg в Спорт
Дата: 2019-02-02 00:43:00, видяна 161 пъти

През миналия сезон Лил едва се спаси от изпадане, но през настоящата кампания отборът изумява всички специалисти със стабилното си представяне. В откриващия двубой от 23-ия кръг на Лига 1 "песовете" разгромиха с 4:0 Ница и вече имат аванс от 6 точки пред третия Лион. Това е 4-и пореден успех за тима от Северна Франция в първенството - с такава серия могат да се похвалят само хегемонът Пари Сен Жермен и Страсбург.

След само 8 минути игра Рафаел Леао откри резултата. Той беше точен със силен удар извън наказателното поле. Жонатан Бамба пропусна да удвои аванса на домакините, но това стори звездата Никола Пепе малко преди почивката с перфектен удар в долния десен ъгъл на вратата. Преди това страът на Ница Валтер Бенитес спаси негов акробатичен изстрел, който можеше да се превърне в истински шедьовър.

В 70-ата минута Пиер Леес-Мелу получи червен картон и остави тима си с човек по-малко. В 75-ата минута Бамба покачи на 3:0, а в края се разписа и резервата Лоик Реми.

При победа Ница щеше да се изравни по точки с 4-ия Сент Етиен, но сега заема 7-ото място.

В следващия кръг "орлетата" ще са домакин на Лион, а Лил ще гостува на Гингам.