Новини

Хъдърсфийлд - Арсенал 0:1 (гледайте на живо)

Публикувана от sportal.bg в Спорт
Дата: 2019-02-09 17:25:00, видяна 478 пъти

Арсенал води с 1:0 при гостуването си на Хъдърсфийлд след гол на Иуоби в 16-ата минута.

Хъдърсфийлд опита да започне срещата активно и първите минути бяха равностойни, като домакините поглеждаха към вратата на съперника. Бързо обаче се видя разлика в класите и отборът на Унай Емери започна да организира опасни атаки. Пред Иуоби и Лаказет се откриха първите възможности, но ударите им бяха неточни. В 16-ата минута лондончани поведоха с известна доза късмет. След центриране на Коласинак Иуоби стреля от воле, топката се отклони в бранител на домакините и затрудни Хамър, но той можеше да се намеси по-добре.

Ситуацията в Хъдърсфийлд продължава да изглежда отчайваща. Тимът има 11 загуби в последните си 12 шампионатни мача. Сега предстои домакинство срещу Арсенал, който след няколко тежки загуби отпадна от Купата на Англия и вече е шести в класирането.

Мениджърът на Хъдърсфийлд Ян Сиверт е направил четири промени от последния мач, в който отборът му загуби с 0:5 от Челси. Хамър, Йоргенсен, Хог и Пънчън са сред титулярите за сметка на Льосл, Лоу, Мбенза и Билинг. Емери е направил две промени от миналата седмица, когато лондончани отстъпиха на Манчестър Сити. Обамеянг пропуска мача поради заболяване, а Лихщайнер е на пейката. На тяхно място влизат Мейтленд-Найлс и Мхитарян.

ХЪДЪРСФИЙЛД - АРСЕНАЛ 0:1

0:1 - Иуоби (16)

ХЪДЪРСФИЙЛД: Хамър, Конголо, Шиндлер, Йоргенсен, Смит, Хог, Мой, Диакаби, Пънчън, Бакуня, Качунга