Новини

Македония разгроми Латвия в дебюта на Стоянович

Публикувана от sportal.bg в Спорт
Дата: 2019-03-22 00:00:00, видяна 138 пъти

Отборът на Македония победи Латвия с 3:1 в двубой от група G на европейските квалификации. Срещата на стадион "Филип Втори"в Скопие ще се запомни с и факта, че беше под номер 100 с националната фланелка на местната легенда Горан Пандев, както и с дебюта на бившия треньор на Левски Славиша Стоянович начело на латвийците. Западните ни съседи можеха да решат мача още през първите 45 минути, когато можеха да водят и с 4:0, но пропуски им попречиха.

Домакините откриха още в 11-ата минута чрез Езджан Алиоски след асистенция на Пандев. В 29-ата минута влезлият като резерва Елиф Елмас удвои, след като се възползва от грешка в отбраната на гостите. До края Пандев, Хасани и Несторовски пропуснаха и така резултатът се запази до почивката.

След паузата настъпи спад в играта на македонците, които допуснаха гол в 87-ата минута чрез Вячеслав Исаевс. Само три по-късно обаче Елмас оформи крайното 3:1, а гостите завършиха с човек по-малко след втория жълт картон на Андрейс Сиганикс.

В друг мач от групата, игран по същото време,Израел и Словения не се победиха, като завършиха 1:1 на стадион "Сами Офер". Гостите първи стигнаха до гол чрез Андраз Спорар в началото на втората част, но домакините върнаха попадението в 55-ата минута, когато се разписа Еран Захави. В голямото дерби на групата Австрия загуби у дома с 0:1 от Полша. В следващия кръг на 24 март играят Словения - Македония, Израел - Австрия и Полша - Латвия.