Новини

Босна и Херцеговина се справи с Армения (видео)

Публикувана от sportal.bg в Спорт
Дата: 2019-03-24 00:05:00, видяна 151 пъти

Босна и Херцеговина тръгна с победа в европейските квалификации в група "J". Възпитаниците на Роберт Просинечки надиграха с 2:1 Армения в домакинството си в Сараево.

Резултатът в мача откри Раде Крунич в 33-ата минута. Тогава той засече с глава центриране от корнер на Миралем Пянич и порази вратата за 1:0.

Домакините доминираха и направиха още няколко пропуска пред вратата на съперника, преди в 80-ата минута да стигнат и до втори гол. Един Виска напредна отляво и центрира за Дени Милошевич, който от движение заби неспасяемо топката за 2:0.

В самия край на срещата Армения се добра до почетен гол. Гостите получиха дузпа за доста нелепа игра с ръка на Милошевич в наказателното поле, а Хенрик Мхитарян бе точен от бялата точка за крайното 2:1.

Така Босна взе победата и чака с нетърпение следващия си двубой в групата срещу Гърция. Армения пък ще търси първи точки в домакинството си на Финландия след три дни.