Новини

Аякс - Ювентус 0:1, Роналдо бележи, гледайте тук

Публикувана от sportal.bg в Спорт
Дата: 2019-04-10 23:00:00, видяна 671 пъти

Аякс и Ювентус играят при 0:1 в един от най-интригуващите четвъртфинални сблъсъци от Шампионската лига тази вечер от 22,00 часа на "Йохан Кройф Арена" в Амстердам. Голът отбеляза Кристиано Роналдо с глава в края на първото полувреме.

Холандският клуб достигна сензационно до тази фаза на надпреварата, след като детронира Реал Мадрид в 1/8-финалите, а Ювентус елиминира другия мадридски след паметен реванш в Торино. Двата тима са се изправяли 12 пъти помежду си, като балансът е строго в полза на италианския тим - 6 победи, 4 равенства и 2 загуби, което го поставя в ролята на фаворит за краен победител в сблъсъка.

От създаването на Шампионската лига през 1992 година двата тима са се изправяли седем пъти помежду си, като Аякс няма победа, а едно от двете равенства е във финала през 1996 година, когато Ювентус печели трофея с дузпи.

До последно феновете на "Старата госпожа" бяха притеснени за състоянието на мегазвездата Очаквано Джорджо Киелини остана извън стартовия състав, след като се контузи в последната тренировка.

Добрата новина е възстановяването на Кристиано Роналдо, който започва от първата минута в атаката на "бианконерите". Той ще си партнира с Федерико Бернадески и Марио Манджукич, които бяха предпочетени пред Пауло Дибала и Мойс Кийн. На мястото на капитана на Киелини ще влезе в игра Даниеле Ругани, като това е основната промяна в състава на Масимилиано Алегри.
В състава на Аякс няма промени. Притесненията, че Де Йонг няма да е готов, се оказаха напразни, и той започва от първата минута.

Двубоят започна при невероятна атмосфера на "Йохан Кройф Арена", като феновете на домакините подкрепяха горещо своите любимци. Първият удар към една от двете врати обаче беше за Ювентус и го нанесе Федерико Бернадески. Първата голяма опасност обаче беше пред вратата на Войчех Шчесни и дойде в 6-ата минута, когато мароканският национал Хаким Зиеш успя да стреля с левия крак към долния ляв ъгъл на вратата, но топката не намери целта. Холандският тим продължи с вдъхновената си игра, но отбраната на Ювентус действаше уверено. В 12-ата минута Зиеш нанесе удар в очертанията на вратата, но той беше слаб и Шчесни се справи с лекота. Отговорът на Ювентус не закъсня, но Матийс де Лихт успя да изчисти топката от крака на Бернадески. Атаките на гостите станаха по-опасни, а играта се пренесе в половината на Аякс. В 18-ата минута Зиеш нанесе трети удар, който беше майсторски отразен от Шчесни. До ситуацията се стигна, след като футболистите на Аякс "приспаха" отбраната на Ювентус с къси подавания в наказателното поле.

Това подейства като предупредителен знак за отбора на Ювентус, който изнесе играта далеч от наказателното поле. В 25-ата минута проблемите в защитата на гостите отново лъснаха, след като Дони ван де Беек получи топката от Душан Тадич пред вратата, стреля, но малко точност не му достигна, за да открие резултата. Още в следващата минута Даниеле Ругани с добра намеса пред вратата предотврати гол във вратата на Ювентус. В 29-ата минута Ювентус организира перфектна контраатака, след като Родриго Бентанкур пресече подаване в центъра, напредна и подаде към Федерико Бернадески, но италианският нападател не успя да нанесе завършващия удар. В 30-ата минута Кристиано Роналдо напомни за себе си, като нанесе първия си удар към вратата на Аякс, но беше затворен от защитник. Нова хубава атака на торинци завърши с удар към вратата, нанесен от Бентанкур след подаване с пета на Роналдо.

В 37-ата минута Ювентус създаде най-добрата си възможност до този момент. Кристиано Роналдо свали с глава центрирана от Матюиди топка в наказателното поле към Бернадески, който се завъртя и стреля, но сантиметри спасиха Аякс от попадение.
С наближаването на края на полувремето играта се поизнерви, а Николас Таляфико получи жълт картон, който го извади от участие в реванша в Торино.
В самия край на полувремето Ювентус нанесе своя удар чрез Кристиано Роналдо след атака, тръгнала от него. Португалецът подаде наляво към Жоао Кансело, който напредна и центрира в наказателното поле, където седмицата на Ювентус плонжира и заби топката с глава в мрежата на Аякс.

Аякс - Ювентус 0:1

0:1 - Роналдо 45

Аякс: Онана, Велтман, Де Лихт, Блинд, Таляфико, Ван де Беек, Де Йонг, Шьоне, Зиеш, Тадич, Нерес.

Ювентус: Шчесни, Сандро, Ругани, Бонучи, Кансело, Матюиди, Бентанкур, Пянич, Роналдо, Манджукич, Бернадески.