Новини

Загуба в Грозни утежни положението на Криля Советов (видео)

Публикувана от sportal.bg в Спорт
Дата: 2019-05-11 23:50:00, видяна 443 пъти

В среща от 28-ия кръг на руската Премиер лига Ахмат се наложи с 2:1 над Криля Советов. Домакините записаха пети пореден мач без загуба и се изкачиха на 7-о място във временното класиране, изпреварвайки Ростов и Оренбург. Криля Советов пък продължава с неубедителните резултати и заема 13-о място в тблицата. Самарци са на 3 точки зад Динамо (Москва), а до края на сезона им предстоят мачове със Спартак (Москва) и ЦСКА (Москва), което означава, че е почти невъзможно да избегнат баражите за оставане в елита.

Всички голове паднаха до почивката. Аблайе Мбенг даде прднина на Ахмат в 3-ата минута, а в 42-ата отново той беше точен за 2:0. Защитникът Тарас Бурлак засече центриране от фаул на Антон Зинковский и върна надеждите на Криля Советов.

През втората част гостите не успяха да избегнат загубата и вече са в серия от 5 мача без победа. Утре те могат да се смънат на 14-ото място, ако Уфа победи Спартак.

Ахмат не може да се класира за Лига Европа и спокойно ще доиграе сезона. В последните си два мача тимът от Грозни ще срещне ЦСКА и Ростов.