Новини

Маркес с десети пореден полпозишън в Германия, Петручи с тежко падане

Публикувана от sportal.bg в Спорт
Дата: 2019-07-06 16:46:00, видяна 70 пъти

Лидерът в генералното класиране на MotoGP Марк Маркес спечели десети пореден полпозишън на германската писта "Заксенринг" в MotoGP. Пилотът на Honda продължи доминацията си с перфектна последна обиколка за 1:20.195 мин, което бе достатъчно, за да подобри миналогодишния си рекорд на немското трасе.

Маркес бе с най-добра обиколка почти през цялата квалификация. Испанецът предприе стратегия с две влизания в пита, подобно на "Муджело" тази година. Още с втория си мотор Маркес подобри рекорда за обиколка на "Заксенринг", а след втората смяна на машината си постижението му бе още по-впечатляващо.

Сателитният пилот на Yamaha Фабио Куартараро се опита да попречи на поредицата на Маркес, но с изваденото си сутринта рамо силите му стигнаха само за втората позиция на старта. На едва 0.006 сек зад французина пък остана Маверик Винялес със заводската Yamaha.

Пилотът на Suzuki Алекс Ринс се пребори за четвъртото място на старта, а Джак Милър със сателитен Ducati бе най-бързият пилот за италианския тим на пето място. Кал Кръчлоу завърши квалификацията шести със сателитната си Honda въпреки контузията си в дясното коляно, следван от съотборника на Куартараро Франко Морбидели и Пол Еспергаро с КТМ.

Жоан Мир с втория мотор на Suzuki ще стартира девети на "Заксенринг", следван от Такааки Накагами, който е поредният пилот с контузия този уикенд.

Валентино Роси е последният състезател с Yamaha на 11-oмясто, следван от пилота на Ducati Данило Петручи. Дани претърпя тежък инцидент в края на квалификацията, падайки от мотора си при висока скорост на деветия завой. В ранните етапи от сесията пък Мир на два пъти провали опит за летяща обиколка на Петручи.

Съотборникът на Петручи Андреа Довициозо също нямаше късмет на трасето. Претендентът за титлата ще стартира едва 13-и, следван от Щефан Брадъл, който замества Хорхе Лоренсо в заводския отбор на Honda този уикенд.