Новини

Китай спечели бронзовите медали в Лигата на нациите (видео + снимки)

Публикувана от sportal.bg в Спорт
Дата: 2019-07-07 22:52:00, видяна 61 пъти

Олимпийският волейболен шампион Китай спечели бронзовите медали в Лигата на нациите. Китайките, които бяха домакини на финалния турнир, се наложиха над Турция с 3:1 (25:23, 25:15, 20:25, 25:21) в спора за бронза, игран днес пред около 3600 зрители в залата на Олимпийския спортен център в Нандзин.

Така Китай се окичи за втори път с бронзовите медали след миналогодишното издание на Лигата, когато биха Бразилия с 3:0 гейма. Турция пък остана на 4-о място, след като през 2018-а играха на финала, който загубиха от САЩ с 2:3 гейма. Днес американките успяха да защитят титлата си след страхотен обрат над "Селесао" отново с 3:2 гейма.

Най-полезна за Китай бе Янхан Лиу с 23 точки (2 блока, 3 аса и 39% ефективност в атака), а Сянгю Гон добави още 20 точки (4 блока и 64% ефективност в атака) за победата.

За туркините Ебрар Каракурт заби 31 точки (3 блока и 56% ефективност в атака), но и нейните усилия не бяха достатъчни за успех.